2014 PAGE STAR Local Winners

This page is currently under construction.

STAR Region 1
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Bartow County Adairsville High School Donovan Sienkiewicz Jennifer Calvert
  Cass High School William Samuel Gaston Alana Guilford
  Woodland High School Natalie Danielle Lins Eric Willoughby
Bremen City Bremen High School Andrew Tisinger Robin Campbell
Calhoun City Calhoun High School Molly C. McKenzie Sean McKenzie
Carroll County Bowdon High School Samuel J. Jenkins Hattie Cynthia Hurley
  Central High School Raleigh Conerly Stephanie Herring
  Mt. Zion High School Thomas William Sizemore Michael Cleek
  Oak Mountain Academy Emma Gilleran Aimee Paulk
  Oak Mountain Academy Jesse Austin Stringfellow Wanda Johnson
  Temple High School Myia Christine Hambrick Dianne Ledford
  Villa Rica High School Abbigayle Elizabeth Mathis Ladell Griffin
Carrollton City Carrollton High School Arizona Abigail Greene Shawn Lawrence
Cartersville City Cartersville High School Julianna Michelle Rogers Michelle Stone
  Excel Christian Academy Eli Hogan Bea Belville
Catoosa County Heritage High School Jonathan Tyler Gates Jack Leather
  Lakeview Fort Oglethorpe High School Cameron Janet William Brigitte Cash
  Ringgold High School Dakota Storm Booth Melanie Keith
Chattooga County Chattooga High School William Benjamin Greer Karen Appelbaum
Chickamauga City Gordon Lee High School Alex Michael Quinn Heather Solmon
Dade County Dade County High School Benjamin Chancellor Suter Matthew High
Dalton City Christian Heritage School Henry Hutcheson Crawford Steve Irwin
  Dalton High School Richard Virgo Karen Chenard
Floyd County Armuchee High School Haley Faith Patterson Terrell Shaw
  Coosa High School Layton Christopher Hayes Bill Daughtry
  Model High School Laura Elizabeth Graben Sally Echols
  Pepperell High School Kaitlyn Alise Childers Linda Casey
Gordon County Gordon Central High School David Andrew Beutel Stacy Calvert
  Sonoraville High School Stephanie Patricia Thomas Kelli DeGuire
Haralson County Haralson County High School Peter Nicholas Abney Phillip Young
Heard County Heard County Comp. High School Shawn Foster Paul Mixon
Murray County Murray County High School Matthew Tyler Presley Jenny Lock
  North Murray High School Ethan Wade Hart Robert Bringe
  North Murray High School Jacob Thomas Hickman Robin Hardie
Paulding County East Paulding High School Sydney N. Sims Tonya Simmons
  Hiram High School Roxanne Richardson David Todd
  North Paulding High School Alexander Steven Leischow Tammy Brown
  North Paulding High School Brianne Kristina Leischow Christina Stanley
  Paulding County High School Andrew W Gamel William Hayes
  South Paulding County High School Nicole Marie McKim Janene Browning
Polk County Cedartown High School Erin Nicole Jimenez Cheryl Lanham
  Rockmart High School Sonora Rose Lanham Shea Floyd
Rome City Darlington School Indra Putra Sofian Craig Schmidt
  Rome High School Lucy Virginia Lansing Joanna Chestnut
  Unity Christian School Jake Massingill Bradford Poston
Trion City Trion High School Austin Wade Richardson Kay Bowman
Walker County LaFayette High School Sarah Lee Turner John Waldon
  Ridgeland High School Wade Knight Rick Chambers
Whitfield County Coahulla Creek High School Austin Lanier Turner Elizabeth Scroggs
  Northwest Whitfield High School Macie Noelle Maret Richard Taylor
  Southeast Whitfield High School Olivia BreeAnn Taylor Leighann Noll
STAR Region 2
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Dawson County Dawson County High School Cole Robert Simmons Ryan Coker
Fannin County Fannin County High School Hope Cochran Tammy Thomas
  Mountain Area Christian Academy Madison M. Kelley Sandra Burlingame
Gainesville City Gainesville High School Helly Patel Andy Miller
  Lakeview Academy Nathan Cole Zottnick Michael McCann
  Riverside Military Academy Do Yeun Kim Anne Sanders
Gilmer County Gilmer High School Mel Benjamin Mosley Gregory Wingo
Habersham County Habersham Central High School Emily Nicole Farmer Agren Hicks
  Tallulah Falls School Xiao Xin Linda Harris
Hall County Chestatee High School Logan Cole Allen Ernest Davis
  East Hall High School Ulises J. Deras Craig Cantrell
  Flowery Branch High School Joanne Sheraj Jacob Kimberly Grennan
  North Hall High School Hyder Syed Hasnain Kerry Whitlock
  R.W. Johnson High School Danish Nathaniel-Ali Roshan Phil Higgins
  West Hall High School Anthony J. Arbise Marsha McFall
Lumpkin County Lumpkin County High School Klevi Golloshi Don Brock
Pickens County Pickens High School Kaleigh Watters Susan Anderson
Rabun County Rabun County High School Reid Harmon Cannon Jonathan Blackstock
  Rabun Gap-Nacoochee School Andrew Fickling Skinner Alice Jump
Stephens County Stephens County High School William Connor Roberts Tamera Cash
Towns County Towns County High School Faithe Alyssa Robinson Lynn Swanson
Union County Union County High School Alice Claire Francis Amy Payne
  Woody Gap School Devin Logan Wood Althea Cantrell
White County White County High School Ella Padawer Tera Johnston
STAR Region 3A
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Atlanta City Atlanta Girls School Africa M. McLeod Melissa Bobeck
  Atlanta International School Liam Simkins-Walker P. Hamer-Hodges
  B.E.S.T. Academy High School Michael Lamon Williams Sharon Jackson
  Benjamin E. Mays High School Mantavious Smalls Kimberly Marion
  Washington High School Early College Liza Wemakor T. Stembridge-Taylor
  Washington High School - BFI Madison Michelle Pooser Winifred Pierce
  Carver Early College High School Ayessha Sayyad Kalena Jackson
  Carver Health, Science & Research Devron Woodruff Ayesha Denny
  Carver High School of Technology Kingsley Aburime Iyawe Adrienne Doanes
  Carver High School of the Arts Albert Seymour James Robinson
  Coretta Scott King YWLA Jamaya Aldena Powell Joni Johnston
  Frederick Douglass High School Jamariel Hobbs C. Thompson-Gilliam
  Henry W. Grady High School Archer H. Kinnane Jeff Cramer
  Maynard H. Jackson High School Charles H. Hebert Ann Jackson
  North Atlanta High School Isabel Palmer Robert Bramlett
  Pace Academy Kalvis Erik Golde Elizabeth Kann
  Pace Academy Joshua Daniel Rogers Gus Whyte
  South Atlanta High School CAD Felicia M. Williams Mike Perrelli
  South Atlanta High School LSJ Jayla Ayana Palmer Candace Moore
  The Howard School Spencer Allen Trish Long
  The Lovett School Halle Anderson Payne Debi Ohayon
  The Westminster Schools Maya Lynette Grimes Woodrow Barnes
  The Westminster Schools Alexandra Michelle Smith Freddy Martin
  Therrell High School STEMS Charniece Kanae Belt Rashad Thornton
  Therrell High School STEMS Demetrius Rashad Moore Umamaheswari Subramanian
Buford City Buford High School Deion Alexander King Rebecca Moon
Cherokee County Cherokee Christian High School Thomas Jacob Light David Jennings
  Cherokee High School Victoria Nicole Caudill Justin Jones
  Creekview High School Riley Alexandra Jenkins Michael Sinco
  Etowah High School Emma Vivlamore Mary Shell
  River Ridge High School Christina Lynn Hollander Daniel Gray
  Sequoyah High School Eric Charles Byrd Angela Chambers
  Woodstock High School Samuel Jennings Mixon Rhonda Cowart
Cobb County Alan C. Pope High School Yue Gu Karen Joyce
  Allatoona High School Ana Paula Mandujano Lori Maffe
  Campbell High School Sharon Wanting Shu Anthony Osinski
  Carlton J. Kell High School Bonnie Erin McLean David Roth
  Cornerstone Preparatory Academy Sabrina Frost Rhonda Snow
  Cumberland Christian Academy Genevieve Alexis Ellison Lawrence Davis
  Dominion Christian High School Shelly Rebecca Eidson Kevin Rhoads
  George Walton High School Akash Parag Doshi Alan Farnsworth
  Harrison High School Caroline Claire Surratt Karen Heiges
  Hillgrove High School Sydney Anne Nelson Nicole Bisesi
  Kennesaw Mountain High School Andrew Stephen Ragan Lane Dye
  Lassiter High School Rebekah Helen Lippens Wylie Brown
  McEachern High School Rachele Brene' Byrd Andrea Stumpf
  Mt. Paran Christian School Emily Blom Martha Troutman
  North Cobb Christian School Ha Leem Ro Beth Clark
  North Cobb High School David Leslie Kime Amy Foster
  North Cobb High School Kyle Christopher Rinaudo Jennifer Biddy
  Osborne High School Modupe Aiyeola Ashley Nelson
  Pebblebrook High School Mianna Taylor Mantooth Sharifa Ned
  Shiloh Hills Christian School Sarah Pinheiro Susan Layton
  South Cobb High School Oladele O. Osisami Max Clark
  Sprayberry High School Aduraseyi Christopher Ayeni Annie Thielen
  Wheeler High School Lucy Shuyan Zhang Cheryl Crooks
  Whitefield Academy Emily Grace DeMoss Jesse Breite
  Whitefield Academy Caroline Audrey Langella Rebecca Brown
Decatur City Decatur High School Wilson Alexander Witherspoon Debra LeDoux
DeKalb County Arabia Mountain High School Karri Thomas Fred Okoh
  Ben Franklin Academy Bonnie Dreame Wilson-McNair Nugzar Davitashvili
  Cedar Grove High School Alexis Renee Pointer James MArtin
  Chamblee Charter High School Monica Nayan Agrawal Zarrin Hagan
  Chamblee Charter High School Andrew Chang Hsiang Tsao Adrienne Keathley
  Clarkston High School Tegan M Brown Montez Collins
  Columbia High School Brianna Mar-Chelle Strowder Hetal Raval
  Cross Keys High School Geoffrey Allen Squires Amy Burk
  DeKalb Early College Academy Amal Maru Jason Butler
  DeKalb School of the Arts Richard Jun Seung Peay Jose Gregory
  Druid Hills High School Jason Terry Paul Johnson
  Druid Hills High School Hunter Strauss Paul Johnson
  Dunwoody High School Spencer Charles Robinson Clarissa Adams Fletcher
  Greenforest-McCalep Christian Academy Gregory Alexander Jr. Lawrence Adi
  Lakeside High School William Charles Agnew Debi Huffman
  Lithonia High School Ryan Joseph MArtin Quiana Waldon
  Marist School John Carlton Stathis Mark Craddock
  Martin Luther King, Jr. High School Akeal Aaron Adamu Dorothy Taylor-Shaw
  Miller Grove High School Willie Moody Cheralyn Pinchem
  Redan High School Jordan Danielle Bennett Elizabeth Walker
  Southwest DeKalb High School Brittany LaDawn Williams Michael Hairston
  St. Pius X Catholic High School Stephen Landry Eugene Brisbane
  Stephenson High School Karen Elaine Campbell Eric Mau
  Stephenson High School Maiya Smith Quentin Goins
  Stone Mountain High School Nealy Cecile McGee-Crum Christopher Smith
  Tucker High School Blair Ansley Boyd Katrina M. Walker
  Yeshiva Atlanta High School Elan Miller Asher Yablok
Forsyth County Forsyth Central High School Chederli Belongilot Bill Schuyler
  Horizon Christian Academy Joshua James Scaife Shannon Marks
  Lambert High School Casey Jaekyung Kim Woody Van Treek
  North Forsyth High School Christina Anne Hansen John Major
  Pinecrest Academy James Kemper Kristen Falk
  South Forsyth High School Vijeth Mudalegundi Kimberly Oliver
  West Forsyth High School James Alexander Plager Janet Pavlicek
Fulton County Alpharetta High School Katie Zheng Michael Nance
  Arlington Christian School Katherine Hughes Martha Grubb
  Benjamin Banneker High School Chinelo Linda Egbosiuba Matthew Patterson
  Blessed Trinity Catholic High School Marian Rose Baker Moira Clark
  Brandon Hall School Baishen Huang Scott Chruszcz
  Cambridge High School Rebecca Holland Smith Brian Jeffrey
  Centennial High School Alec Garcia Mazzuckelli Bradley Davis
  Chattahoochee High School Jiaxiu Zhong Estelle Sirot
  Creekside High School Raequon D. Jones Alicia Scott
  Fellowship Christian High School Catherine Caroline Council Bethany Topham
  Holy Innocents Episcopal School David Creighton Aldridge Clay Kelsh
  Holy Spirit Preparatory School Alex Perez Mark Johnson
  Johns Creek High School Christie Shengfang Sui Tim Maley
  Landmark Christian School Connor Chapman Swords Dennis Wilson
  Langston Hughes High School Asanni York Raquel Mason
  Mill Springs Academy Emily Katherine Chastain Jay Hudson
  Milton High School Dhara Hemant Patel Simeon Jones
  Mt. Pisgah Christian School Grant Hicks John Whitehurst
  Mount Vernon Presbyterian Charles McLaughlin Muse Thomas Rounds
  North Springs High School Emily Grace Kelly Eric Smith
  Northview High School Lily Zhang James Kemp
  Riverwood International Charter Charly Jo Olson Arielle Pool
  Roswell High School Erin Flynn Ian Irwin
  St. Francis High School Katelyn Oliver Barbara Swanner
  The Cottage School Roswell Ison Lydia Dene
  The Galloway School Rebecca K. Knowlton Stephen Cooper
  The Galloway School Mollie Wild Maria Gonzalez
  The Weber School Benjamin Stolovitz Sam Bradford
  Tri-Cities High School Helena Sydia Baldwin Shanna Marshall
  Westlake High School Jordan Elizabeth Townsend Daniel Watkins
  Woodward Academy Ronak Mahendra Dave Chery Gibson
Gwinnett County Archer High School Itoro S Atakpa Rand Stewart
  Berkmar High School Eden Hailemichael Kevin Lewis
  Brookwood High School Yili Eric Yao Dana Kling
  Central Gwinnett High School Mark Caskey Dyer Keith Haber
  Collins Hill High School Manav Dutta Laura Herbig
  Covenant Christian Academy Alex Cashin Garmon Guy Crowley
  Dacula High School Steven Patrick Jeanfreau Lesley Buchanan
  Duluth High School Jonathan Rong Li Chris DeCastro
  Grayson High School Hannah Reid Lawless Gregory Field
  Greater Atlanta Christian Christine Wilson Terry Beasley
  Gwinnett County Online Campus Megan Metcalf Tonya Pohlel
  Gwinnett High School Math, Science & Tech Morrison Robert Nolan Patricia Caldwell
  Hebron Christian Academy Stephanie Lynn Murphy Melissa Hornsby
  Killian Hill Christian Academy Yamamah N Ackleh Terry Fulbright
  Lanier High School Ming Shin Chen Roger Prill
  Meadowcreek High School Shahed Meah Wayne Dail
  Mill Creek High School Jeremy Brittingham Hatcher Janna Penn
  Mountain View High School Rebecca Wilson Dianne Akin
  Norcross High School Allison Marie Fischer Dwayne Alvis
  North Gwinnett High School Alexander W. Cook Kent Ames
  Parkview High School Julian Marshal Menzel Caroline Miklosovic
  Peachtree Ridge High School Steven G. Emanuel Matt Davis
  Phoenix High School John Garland Power Mark Stern
  Providence Christian Academy Daniel Chi Andy Randrup
  Shiloh High School Hermoon Alemayehu Worku Sandra Dennis
  South Gwinnett High School Laurel Fore Susan Healey
  Wesleyan School Cody Allen Solomon David Breslin
Marietta City Marietta High School Zachary Charles cole Kibbie DeJarnett
  The Walker School Ian Cossentino Matt Eisenman
STAR Region 3B
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Butts County Jackson High School Thomas Ian Glidewell Ernie Hair
Clayton County Charles Drew High School Chelesa T Fearce Vijay Oommen
  Forest Park High School Justin T. Vo Israel Rowe
  Jonesboro High School Khoa Ngo Kent Pate
  Lovejoy High School Rebekah Holtzclaw Sharon McMeans-Lukiri
  Morrow High School Lindsey A Perry Ginia McMillan
  Mt. Zion High School Bryce Ayanna Wilborn Shekema Silveri
  Mundy's Mill High School Christana Fadayo Fagbile John David Dearin
  North Clayton High School Jakeyah Nneka Gadson Vicente Castaneda
  Riverdale High School Nahom Ogbazghi Sean Antonetti
Coweta County East Coweta High School Saeyun Lee Chris Sewell
  Newnan High School William Russell Vineyard Christopher Swanson
  Northgate High School Rees Horton Damon Skelton
  The Heritage School Cara Stechmann Glenda Davis
  Trinity Christian School Rachel Yvonne Hess Carlye Schock
Douglas County Alexander High School Jessica P Vaughn Kim Laver
  Chapel Hill High School Ashrafahmed Patel Kristen Johnson
  Colonial Hills Christian Lanah M. Jose Debbie Hicks
  Douglas County High School Devin Hunter Johnston Victoria Burnett
  Harvester Academy Jessica Paige Saylors Aaron Sutter
  Heirway Christian Academy Funmilayo Dorothy Idaomi Mary Ashlock
  Lithia Springs High School Samantha Gough Cassandra Edwards
  New Manchester High School Erin Meador Josh Martin
Fayette County Fayette County High School Tanaz Amin Meghjani Stephen Bain
  McIntosh High School Jesse Hu Lynne Bruschetti
  Sandy Creek High School Caleb Joseph Davidson Anthony Pattiz
  Starr's Mill High School Shane Mudrinich Nancy Close
  Whitewater High School Kevaghn David Hinckley Melinda Sweatman
Henry County Bible Baptist Christian School Brittany Burdette Andrew Broere
  Community Christian School Christopher Campbell Stan Adkins
  Dutchtown High School Ammad Ashraf Danielle Boyum
  Eagle's Landing Christian Sol Ah Jung Don Moseley
  Eagle's Landing High School Charles G. Campbell Julie Harrison
  Henry County High School James Collin Garnett Renee Owen
  Locust Grove High School Courtney Storm Allen Nick Gillies
  Luella High School Savannah Rose Holcomb Lisa Boyd
  Ola High School Patrick P. Oney Katrina Pandya
  Stockbridge High School Sydney Wilson Joy Hebert
  Strong Rock Christian School Cayla Doolittle Kyle Mann
  Union Grove High School Anthony Michael Ciccarello Jackie Hand
  Woodland High School Preston Nash Van Zandvliet Michael Shook
Lamar County Lamar County High School Kendall N. Little Leslie Ann Williams
Pike County CrossPointe Christian Academy Elaine Smith Scott Huckaby
  Pike County High School Anna Marie Heape Laura Douglas
Rockdale County Heritage High School Megan Searles Julie Kimble
  Rockdale County High School Loren Marie Stokes Scott Stanton
  Rockdale Magnet High School of Science & Tech Heeyoon Kim Charles Garner
  Salem High School Candice Allisse Biamby Christopher Mays
Spalding County Griffin Christian High School William H Ott Patricia Hill
  Griffin High School Jed Matthew Mercado Paz Richard Burrell
  Spalding High School Jonathan Franklin Eady Claudia Dennis
STAR Region 4
SYSTEM SCHOOL STAR STUDENT STAR TEACHER
Banks County Banks County High School Haley Ha Lee Jeong Lesa Duncan
Barrow County Apalachee High School Sarah Dove Amy Cronic
  Winder-Barrow High School Sang Hee Kim Elaine Wilder
Clarke County Athens Christian School Emily C Horton Van Beacham
  Cedar Shoals High School Erin Elizabeth Hollander Shareef Bacchus
  Clarke Central High School Carver Lowell Harris Goodhue Meri Blackburn
  Msgr. Donovan Catholic High School Lori Eliazabeth Hanna Robert McMaken
Commerce City Commerce High School Rachael Andrews Angela Clay
Elbert County Elbert County Comp. High School Leila Rosemary Schatz Edna Eberhardt
Franklin County Franklin County High School Garrett S. LeCroy Shari Spokes
Greene County Greene County High School Aaron Johnson Scott Yearwood
Hart County Hart County High School Brittany Nicole Evans Anna Gordy
Jackson County East Jackson Comp. High School Alfred Smauel Derochers Lisa Simmons
  Jackson County High School Caitlyn Lew Martin Natalie Peterson
Jefferson City Jefferson High School Matthew Roy Deremer Jennifer Meredith
Madison County Madison County High School Caitlin Felt Dallas Cowne
Morgan County Morgan County High School Nathaniel Montgomery Conn LaReece Reynolds
Newton County Alcovy High School Jansen Roderick Lindner Scott Rains
  Eastside High School Marshall Conner Bryan Eric Adams
  Newton High School Alex Vaughn Grady Aaron Robinson
Oconee County Athens Academy Elyse Paneral William Leonard
  North Oconee High School Steven Matthew Thomas Timothy Armstrong
  Oconee County High School Jared Barton Munneke Amy Mize
  Prince Avenue Christian School Marian Elyse Douglas Jimmy Phillips
  Westminster Christian Academy Lindsey Michelle Vinson Mike Ediger
Oglethorpe County Oglethorpe County High School Laura Kaylan Abney Eric Schmidt
Social Circle City Social Circle High School Shelby Lynn Pinholster Patricia Thurman
Walton County George Walton Academy Glenn Anderson Jacoby Jo Taylor
  Loganville Christian Academy Amanda Mackenzie Barth Cheryl Ingle
  Loganville High School Johanna Marie Bailie Donald Wisdom
  Monroe Area High School David R Sillars Nathan Gray
  Walnut Grove High School Michael Shingo Crawford Lawrence Finocchi
 
Click here to continue to Regions 5-11

 

 

PAGE Foundation
Professional Association of Georgia Educators (PAGE)
P.O. Box 942270
Atlanta, GA 31141-2270
Ph: 770-216-8555 (Metro Atlanta)  /  800-334-6861 (Outside Atlanta)
Fax: 770-216-9672
www.pagefoundation.org
Contact Webmaster

  •